Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı

Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı 1992 yılından itibaren çalışmaya başlayan Dr.Hüseyin İLHAN tarafından 3 yılı aşan bir hazırlık döneminden sonra 1996 yılında kurulmuştur.

Anabilim Dalımız servis, yoğun bakım ve yenidoğan cerrahisi yoğun bakım birimlerinde toplam 20 yatak kapasitesi ile çalışmaktadır.Yıllık poliklinik sayısı 2800, yatan hasta sayısı 900 ve ameliyat sayısı 750 dolayındadır.  
    
Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalında Araştırma Görevliliği  süresi 6 yıldır. Araştırma Görevlileri 6 yıllık süre içinde Çocuk Acil, Anestezi, Genel Cerrahi, Patoloji, Üroloji, Ortopedi rotasyonlarını tamamlamaktadırlar.
    
Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı’nda  18 yaşına kadar olan hastalarda toraks, gastrointestinal sistem ve genitoüriner sisteme yönelik  doğumsal ve edinsel cerrahi hastalıkların tedavileri yapılmaktadır.
    
Anabilim Dalımızda her gün poliklinik hizmeti verilmekte ve haftada 3 gün ameliyathanede cerrahi girişim uygulanmaktadır.
    
Anabilim Dalında haftada 2 gün Genel Hasta Değerlendirmesi ve 2 haftada bir seminerlerin yapıldığı eğitim toplantıları düzenlenmektedir.Ayrıca Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalına bağlı Nefroloji ve Endokrinoloji Bilim Dalları,  Radyoloji Anabilim Dalı ve Patoloji Anabilim Dalı ile ortak toplantılar düzenlenmektedir.

 

BÖLÜM DOKTORLARI

   • Prof.Dr. Hüseyin İLHAN (ABD Bşk)
   • Prof.Dr. Baran TOKAR
   • Yrd. Doç. Dr. M. Surhan ARDA
   • Yrd. Doç.Dr. Umut  ALICI

                    a) ÇOCUK ÜROLOJİSİ BİLİMDALI

           1. Prof. Dr. Baran TOKAR (Bd. Bşk.)

 

Uzman hekimlerimiz ve tecrübeli sağlık kadromuzla hizmetinizdeyiz.
Tıbbi birimler sayfasına ulaşmak için aşağıdaki butonu kullanınız.
Merkezlerimize ulaşmak için tıklayınız.

Nöbetçi Eczaneler

Günlük Eczane Listesi

Eczacılar Odası Günlük Nöbet Listesi İçin Tıklayınız...
Email listemize katılın