0222 239 2979

  Randevu için : 444 66 26

ESOGÜ Hastanesi’nde Dünya Sosyal Hizmet Günü Etkinliği
ESOGÜ Hastanesi’nde Dünya Sosyal Hizmet Günü Etkinliği

 

 

Dünya Sosyal Hizmet Günü Etkinlikleri kapsamında ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Sosyal Hizmet Birimi tarafından poliklinikler girişinde bilgilendirme standı kuruldu. Hasta ve hasta yakınlarına bilgilendirme broşürleri dağıtılarak, ilgilenenler Sosyal Hizmet Gönüllüsü olmaya davet edildi. Ayrıca gönüllüler tarafından birime bağışlanan kitap ve oyuncaklar moral olması amacıyla hasta çocuklara hediye edildi.

 

Sosyal Hizmet Birim Sorumlusu Hacer TAŞKIRAN TEPE gerçekleştirilen etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada;

“Ülkemizde ve dünyada her yıl Mart ayının üçüncü Salı günü, Dünya Sosyal Hizmet Günü olarak kutlanmaktadır. Hastanemizde 8 yıldır Sosyal Hizmet Birimi bulunmakta ve tıbbi sosyal hizmet uygulamaları gerçekleştirilmektedir.Hedef kitle tarafından bilinmedikleri ve ulaşılamadıkları takdirde haklar ve hizmetlerin varlığı tek başına bir anlam ifade etmemektedir. Benzer biçimde sağlık hizmetine duyulan ihtiyaç sırasında sağlık güvencesi, ulaşım, psikososyal ve ekonomik destek, bakıma muhtaçlık gibi faktörlerin engel teşkil etmemesi bu hizmetten layıkıyla faydalanabilmenin bir ön koşuludur. İşte bu yüzden tıbbi sosyal hizmet sağlık hizmetlerinin layıkıyla verilebilmesi için verilen hizmetler bütününün önemli bir parçasıdır.

Dünya Sosyal Hizmet Günü vesilesiyle bu etkinliği gerçekleştirmekteki amacımız hastalarımıza yönelik hizmet ve faaliyetlerimizi tanıtarak Birimimize yönelik talepleri arttırmak ve insanları sosyal hizmet gönüllüsü olmaya teşvik etmektir.  Çünkü bakıma muhtaç ve kimsesiz hastalarımızın tedavileri sırasındaki ihtiyaçlarını karşılamak üzere bize ayrılmış bir fon bulunmamakta ve sadece gönüllülerimizin desteğiyle bu hizmetleri gerçekleştirebilmekteyiz. Bu vesile ile ve sizin de aracılığınızla tüm Eskişehir halkına seslenerek kendilerini Hastanemiz Sosyal Hizmet gönüllüsü olmaya davet ediyorum”. dedi.

  

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi

Kategoriler

Ziyaretcilerim

1970646 Kişi ziyaret etti.