0222 239 2979

  Randevu için : 444 66 26

ESOGÜ HASTANESİ’NDE DOĞAN MUCİZE BEBEK HAYATA TUTUNDU
ESOGÜ HASTANESİ’NDE DOĞAN MUCİZE BEBEK HAYATA TUTUNDU

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde Kasım 2016’da 5 aylık 390 gr ağırlığında ikiz eşi olarak doğan bebek Özekmekçi, ESOGÜ Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nden 2700 gr olarak taburcu oldu.

Mucize bebek; anne, baba, 6 yaşındaki ablası ve kendisinden 1 ay önce taburcu olan 630 gr ağırlığında doğan ikiz kardeşi ile beraber mutlu ve sağlıklı bir yaşama adım attı. Zorlu bir yaşam mücadelesi veren bebeğin doktorları Neonatoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Neslihan Tekin ve Neonatoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Aydemir duydukları mutluluğu dile getirirken, bebeğin Türkiye’de yaşayan en küçük bebeklerden biri olmasının yanı sıra prematüreliğin ciddi kalıcı sorunları olan akciğer, göz, işitme ve nörolojik problemlerden etkilenmeden yaşamasının memnuniyetlerini bir kat daha arttırdığını ifade ettiler. Prematüre bebeklerin yenidoğan uzmanlarının gözetiminde deneyimli bir yenidoğan yoğun bakım ekibi tarafından bakılması ve büyütülmesinin sekelsiz olarak topluma kazandırılmalarında ne kadar önemli olduğunu vurguladılar.

Anne Emine Özekmekçi; “Uzun çabalar sonucunda 25 haftaya kadar gelmiştik. Kadın Doğum doktorları bebeğimin yaşama şansının olmadığını ve yaşamının sonlandırılması gerektiğini söylediler. Daha sonra ESOGÜ Hastanesi’nde doğum yaptım. Doğduklarında çok küçüktüler ve doğum kiloları çok azdı. Ama doktorlarımızın bilgi ve deneyimleri sayesinde hayata tutundular. Hemşirelerimiz kendi çocukları gibi ilgilendiler. Doktorlarımızla her zaman iletişim halinde olduk, her sorduğumuz soruyu sabırla ve güler yüzle cevapladılar. Yoğun Bakım Ünitesi evimiz gibi olmuştu. Emeği geçen güler yüzlü doktorlarımıza ve hemşirelerimize çok teşekkür ederiz. Şu an kızlarım yanımda ve çok mutluyuz, herkese sonsuz teşekkürler” dedi. 

 

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi

Kategoriler

Ziyaretcilerim

1970228 Kişi ziyaret etti.