0222 239 2979

  Randevu için : 444 66 26

ESOGÜ HASTANESİNDE HEMŞİRELER HAFTASI KUTLANIYOR
ESOGÜ HASTANESİNDE HEMŞİRELER HAFTASI KUTLANIYOR

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde 12- 18 Mayıs Hemşireler haftası kutlandı. Fazıl Tekin Konferans Salonu’nda Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen törene Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan GÖNEN, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Başar SIRMAGÜL, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Ali ARSLANTAŞ ve Prof. Dr. Koray HARMANCI, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Elif DOYUK KARTAL Hastane Başmüdürü Mesut SARIBARDAK ve Hastane Müdürü Harun YOLDAŞ katıldı. Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Sağlık Hizmetleri Müdürü Burçin DANACI Hemşirelik mesleği, amaçları ve sayısal verilerinden bahsederek meslektaşlarına seslendi.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Başar SIRMAGÜL ise anlamlı haftanın mimarları olan hemşirelerin gününü kutlayarak 1000 yataklı ESOGÜ hastanesinde görev alan hemşirelerin 3. basamak bir hastanede hizmet vermeleri sebebiyle hemşire - hekim uyumunun önemine değindi.

 Ardından Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan GÖNEN ise hemşirelik mesleğinin temelde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceri ile yoğrulmuş kutsal bir meslektir. Tıp bilimininde ilerlemesiyle sağlık hizmetlerinin vazgeçilmez unsuru hale gelmiştir ‘diyerek hemşireliğin önemine dikkat çekti.

Etkinlikte ayrıca hastane hemşirelerimizin görüntülerilerinden oluşan barkovizyon gösterimi hemşirelerimizi adete dünden bugüne yolculuğa götürdü.

Sonrasında Sağlık Hizmetleri Müdürü Yardımcısı Nilgül AKYOL Hastane Müdürlüğüne ait 2016 - 2017 Hemşirelik faaliyetleri verilerini sundu.

ESOGÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Elif GÜRSOY meslek hayatı boyunca bulunduğu konferanslar ve projeler hakkında bilgilendirmede bulundu. Klinik ve akademik hemşireler’e değindi.

Hastane hemşirelerinden Süt Çocuğu Klinik Sorumlusu Sibel ÖZKAN, Özel Servis hemşiresi Burkay DORUK ve Ameliyathane hemşiresi Semih TOROS tarafından hazırlanan sürpriz müzik dinletisi ile törendekilerin hoş vakit geçirmeleri sağlandı. Ardından Hastane hemşirelerinden Mine BOYACI, Kevser KARAOĞLU, Fatma KESKİN, Birsen GİRGİN SONGURAY’ın  2016- 2017 yıllarında çeşitli kongrelerde sunmuş oldukları ve ödüle layık görülen bilimsel faaliyetlerine ait sunumlarına yer verildi.

Türk Hemşireler Derneği Eskişehir Şube Başkanı ve aynı zamanda Pediatri Klinik hemşiresi Hilal ŞAHİN’in sunumundan sonra etkinlik hastane hemşirelerinden Nilgün CAN, Selma BAŞ ve Eğitim Gelişim Hemşiresi Özlem MUSLUK’un 2016-2017 yıllarında çeşitli kongrelerde sunmuş oldukları bilimsel faaliyetlere ait sunumlar ile devam etti.

Ayrıca saat 16.00’da ESOGÜ Hastanesi’nde görev yapan hemşirelerin ‘Karma resim Sergisi’ Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhami ÜNLÜOĞLU ve Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Elif DOYUK KARTAL’ın katılımıyla ESOGÜ Sanat Galerisi’nde açıldı. Hastane hemşirelerinin çalışmalarının yer aldığı sergi, 18 Mayıs 2016 tarihine kadar gezilebilecek.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi

Kategoriler

Ziyaretcilerim

1907491 Kişi ziyaret etti.