0222 239 2979

  Randevu için : 444 66 26

ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde Girişimsel Radyoloji Polikliniği Açıldı
ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde  Girişimsel Radyoloji Polikliniği Açıldı

Üniversitemiz Radyoloji Anabilim Dalı Girişimsel Radyoloji Bilim Dalı tarafından 28-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 1. Eskişehir Girişimsel Radyoloji Toplantısı programı kapsamında ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi bünyesindeki poliklinikler binasında “Girişimsel Radyoloji Polikliniği” nin açılış töreni gerçekleştirildi. Açılışa ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Bilginer Gülmezoğlu, ESOGÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslantaş, ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Başar Sırmagül, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Koray Harmancı, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Elif Doyuk Kartal, Doç Dr. Nurdan Acar, Doç. Dr. Uğur Bilge, Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mahmut Kebapçı, Girişimsel Radyoloji Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Fahrettin Küçükay ve Yrd. Doç. Dr. Berat Acu katıldı.

Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Hasan Gönen, açılışını gerçekleştirdikleri polikliniğin ülkedeki önemli merkezlerden biri olduğunu belirtti. Eskişehir’e ve civar illerdeki hastalara hizmet verecek polikliniğin düzenlemesinde emeği geçen hocalara ve sağlık personeline teşekkür ederek, kolaylıklar diledi. Prof. Dr. Hasan Gönen,“Bu polikliniğin hem şehrimizde ve hem de bölgemizdeki bütün hastalarımıza şifa dağıtmasını diliyorum.”dedi.

ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Başar Sırmagül yaptığı konuşmada ESOGÜ Radyoloji Anabilim Dalı bünyesindeki Girişimsel Radyoloji Bilim Dalı öğretim üyeleri Doç. Dr. Fahrettin Küçükay ve Yrd. Doç. Dr. Berat Acu’nun önderliğinde hizmet veren girişimsel radyoloji ünitesinin yenilenmesi ve hastaneye yakışır bir şekilde hizmet vermesi açısından son derece memnuniyet verici olduğunu söyledi. Ünitenin birçok hasta için büyük cerrahi işlemleri gerektirmeden basit girişimle önemli problemlerin çözülmesi için bir uygulama alanı olduğunu belirten Sırmagül, “Başhekimliğimiz ve Radyoloji Anabilim Dalı Girişimsel Radyoloji Bilim Dalıyla ortaklaşa bu hizmetleri daha üst düzeye çektiğimizi düşünüyoruz. Umarım birçok hasta için ciddi cerrahi işlemlerden kurtulmaya olanak sağlayarak daha nokta atışlı tedaviler için bir ortam yaratmış oluruz.” dedi.

Girişimsel Radyoloji Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Fahrettin Küçükay ise girişimsel radyoji ile ilgili bilgi vererek “Girişimsel Radyoloji son yıllarda tıbbın en hızlı gelişen, neredeyse her organda ameliyatsız tedavi çözümleri üretebilen, hasta konforu ve memnuniyeti odaklı bir daldır. Eskişehir’de de girişimsel radyolojik hizmetler yaklaşık yirmi yıldır verilmekteydi fakat açılışını yaptığımız yeni Girişimsel Radyoloji Ünitemiz cihaz donanımı, poliklinik hizmetleri, ayaktan yatış birimi, kendine ait servisi ve yoğun bakım yatağıyla Türkiye’de ve hatta Avrupa’da ilkler arasında yer almaktadır. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Gönen olmak üzere tüm yöneticilerimize ülkemize bu alanda sayılı merkezlerden birini kazandırdıkları için teşekkür ederim.” dedi.

 

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi

Kategoriler

Ziyaretcilerim

2598139 Kişi ziyaret etti.