0222 239 2979

  Randevu için : 444 66 26

ESOGÜ Hastanesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Akreditasyon Belgesi Aldı
ESOGÜ Hastanesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Akreditasyon Belgesi Aldı

 

Verilen uzmanlık eğitiminin yeterliliği konusunda Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Yeterlilik Kurulu Akreditasyon Komisyonu tarafından yapılan uzun bir değerlendirme sürecinden başarıyla geçerek 14.04.2017 tarihinde beş yıl süreyle akredite edilen ve böylece, Tıp Fakültesi bünyesinde akredite edilen ilk anabilim dalı olan Kulak Burun Boğaz (KBB) Anabilim Dalı, Tıp Fakültesi ve tıpta uzmanlık öğrencilerinin en iyi şekilde yetişebilmesi için yoğun şekilde çalışmaya devam ediyor. KBB Anabilim Dalı ayrıca Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri, Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi yüksek lisans öğrencileri ve yurt içinden çeşitli üniversitelerin Odyometri ve Odyoloji bölümleri öğrencilerinin pratik ve teorik eğitimlerine de katkı veriyor.

1977 yılında Anadolu Üniversitesi’ne bağlı olarak Öğr. Gör. M. Cem Keçik ve Öğr. Gör. Mehmet Şen tarafından kurulan KBB Anabilim Dalı, bugüne kadar 53 KBB uzmanı yetiştirmiştir. Anabilim Dalı 1993 yılındaki kuruluşundan bu yana ise Üniversitemiz çatısı altında faaliyetlerine devam etmektedir.

Kuruluşundan itibaren Prof. Dr. M. Cem Keçik, Prof. Dr. Emre Cingi ve kısa bir dönem ise Prof. Dr. Sedat Erkuş tarafından yürütülen Anabilim Dalı Başkanlığı, 17 Ekim 2009 tarihinden bu yana Prof. Dr. Erkan Özüdoğru tarafından yürütülmektedir. Eskişehir ve çevresi başta olmak üzere tüm bölgeye hizmet veren Anabilim Dalı eğitici kadrosunda şu anda görevde olan diğer öğretim elemanları ise Prof. Dr. Cemal Cingi, Prof. Dr. Ş. Armağan İncesulu, Prof. Dr. Hamdi Çaklı, Doç. Dr. M. Kezban Gürbüz, Yrd. Doç. Dr. Ercan Kaya, Öğr. Gör. M. Özgür Pınarbaşlı ve Uzm. Odyolog Birgül Gümüş’tür.    

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi

Kategoriler

Ziyaretcilerim

2602056 Kişi ziyaret etti.