0222 239 2979

  Randevu için : 444 66 26

ESOGÜ Hastanesi'nde Yangın Tatbikatı Yapıldı
ESOGÜ Hastanesi'nde Yangın Tatbikatı Yapıldı

 Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ nde Hastane Afet ve Acil Durum Planları (HAP) çerçevesinde Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) iş birliğiyle gerçekleştirilen tatbikata yaklaşık 50 personel katıldı.

  Tatbikatta senaryo gereği, hastanenin klinikler binası 2.kat Enfeksiyon Servisi personel odasında kullanılan elektrik prizinin kısa devresi yapması sonucunda çıkan yangında HAP başkanının talimatı ile Mor Kod verilerek HAP alarmı aktive edildi. Ekip tarafından yangına müdahale edildi. Ardından yatan hastalar ve refakatçiler görevlilerin ve acil yardım ekibinin yardımı ile tahliye edildi. Çıkan yangında odada baygın olan personele UMKE ekibi ilk müdahaleyi yapıp acil servise sevk etti. Olay yerindeki son durum hakkında hastane Teknik Hizmetler Sorumlusu tarafından sayım yapılmasının ardından yönetime bilgi verilerek Yeşil Kod verilip tatbikat sonlandırıldı.

HAP tatbikatları herhangi bir Acil-Afet durumu meydana geldiğinde hastanede önceden belirlenen kişilerin daha sistemli ve organize davranış ve tutum geliştirmesini sağlamaktadır. Böylece acil-afetlerden en az yaralı ve maddi hasar ile kurtulmak, afeti hızlı ve doğru yönetmek hedeflenmektedir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi

Kategoriler

Ziyaretcilerim

2598193 Kişi ziyaret etti.