Aile Hekimliği Anabilim Dalı

Aile Hekimliği Anabilim Dalı 1994 yılında Dr. İlhami ÜNLÜOĞLU tarafından kurulmuştur.

Aile Hekimliği Anabilim Dalı, tıp fakültesinde mezuniyet öncesi ve mezuniyet sonrası eğitime aktif olarak katılmaktadır.    
Mezuniyet öncesi eğitimde, fakültemiz 1. sınıf öğrencilerine İlk Yardım dersleri verilmekte olup bu derslerde geleceğin hekimlerine, acil tanı ve tedavi eğitimi öncesi herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren durumda, sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar yaşamı kurtarmak ya da durumun daha kötüye gitmesini engellemek amacı ile yapılması gereken müdahaleler hakkında eğitim verilmektedir. 3. sınıf öğrencilerine  Aile Hekimliği hakkında bilgi verilmekte, sağlık alanında kalite ve evde bakım konuları anlatılmaktadır.
     
Anabilim Dalımız; ülkemizde, alanındaki ilk  örneklerden biri olan ve 1999 yılında kurulan Mesleki Beceriler Laboratuvarı’nda 1., 2. ve 3. sınıf öğrencilerinin eğitimlerine katılmaktadır.
     
Anabilim Dalımızda uzmanlık eğitimi 2003 yılında başlamıştır. Anabilim Dalımız Tıp Fakültesi'nin yanı sıra çalışma konularında Üniversitemizin diğer eğitim birimlerine ve ilimizdeki diğer eğitim kuruluşlarının eğitimlerine destek olmakta, topluma yönelik eğitimlere katkıda bulunmaktadır. 
    
Anabilim Dalımız hastanemiz Check-up Merkezi’nde; hastalıkların erken tanısını sağlamak ve risk faktörü taşıyanları saptamak amacı ile başvuranları fiziksel muayene  ve gerekli laboratuvar tetkikleri ile değerlendirmektedir.  
 
Bölüm Doktorları:
 
 
 
Prof. Dr. İlhami ÜNLÜOĞLU (Anabilim Dalı Başkanı) / AVESİS
 
 

Prof. Dr. Uğur BİLGE / AVESİS
 
 
 
 
 Doç. Dr. Hüseyin BALCIOĞLU / AVESİS